طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

آشنایی با طراحی سایت

طراحی وب سایت

به ایجاد و ساخت یک صفحه وب در بستر اینترنت طراحی سایت می گویند. جهت آشنایی با طراحی وب سایت تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و همینطور می توانید به مقاله طراحی سایت چیست مراجعه کنید. طراحی وب سایت، نیازمند مهارت ها و تخصص های خاص خود می باشد که بسته به روش طراحی سایت و هدف و نیازهای سایت این مهارت ها متفاوت است. طراحی سایت معمولا از دو روش صورت می گیرد که در بخش روشهای طراحی سایت به صورت جامع شرح داده شد اما جهت یادآوری طراحی سایت به دو روش اختصاصی ویا از طریق قالب های آماده CMS های محبوب وردپرس و جوملا و ... صورت می گیرد.
برای طراحی وب سایت، هشت مراحله ای که قبلا در مقاله مراحل طراحی سایت عنوان شد لازم است انجام شود اما خود بخش برنامه نویسی سایت، متشکل از سه بخش اصلی ست که هر بخش نیاز به متخصصان در آن زمینه را دارد.
آشنایی با طراحی سایت
  • طراحی نمونه گرافیکی سایت
ابتدا باید صفحات سایت با یکی از نرم افزارهای گرافیکی مانند فوتوشاپ، طراحی گردد. در این طرح نمونه، چیدمان بخش های مختلف سایت، رنگ هر بخش و ایتم ها، سایزها، استایل، فونت نوشته ها و ... باید مشخص گردد. این طرح نمونه معمولا از تصاویر و متون از قبل آماده طراحی می گردند اما در سایت اصلی این محتویات براساس موضوع و هدف سایت تغییر می کنند. شخصی که وظیفه طرح نمونه را به عهده دارد اولا باید استعداد و ایده گرافیکی لازم را داشته باشد و از سویی دیگر به دانش طراحی قالب سایت را داشته باشد و با طرح های مدرن وب سایت ها آشنایی داشته باشد.
  • تبدیل طرح گرافیکی به کد
در این مرحله فایل فوتوشاپ مرحله قبل باید به کد تبدیل شود که به این کار تبدیل psd به html گفته می شود. شخصی که این کار را انجام می دهد باید دانش برنامه نویسی HTML و CSS را داشته باشد و از آنجایی که امروزه JavaScript نیز در سایت ها بسیار کاربرد دارد، افراد فرانت اند کار باید جاوااسکریپت نیز بلد باشند.
  • سیستم مدیریت محتوای وب سایت
قالب طراحی و کدنویسی شده در دو مرحله قبل باید وارد یک سیستم مدیریت محتوا CMS شود. در حقیقت یک کنترل پنل می باشد  که مدیر سایت می تواند محتوا و تصاویر را از این طریق آن تغییر دهد و به دانش برنامه نویسی احتیاجی نخواهد داشت. برای پیاده سازی این مرحله به برنامه نویسان بک اند نیاز است که دانش و تجربه برنامه نویسی تحت سرور را دارند. معمولا با یکی از دو زبان PHP یا ASP.NET و پایگاه داده این مرحله برنامه نویسی می شود.

 
 
برچسب ها:
  • بازدیدکنندگان:1017