طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

آموزش طراحی وب سایت

آموزش طراحی سایت 

آموزش طراحی وب سایت باید به صورت حرفه ای و تخصصی صورت گیرد، از سویی دیگر تجربه در طراحی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی وب سایت به دو بخش اصلی تقسیم می شود که این دو بخش جدای از یک طراح گرافیک سایت و یا طراحی اولیه سایت با نرم افزارهای گرافیکی می باشد.
آموزش طراحی وب سایت
Front-end سایت که بخش ظاهری می باشد و نیاز به آموزش کد نویسی دارد و در این مورد در مقاله زبان طراحی سایت چیست به صورت مفصل توضیحاتی را ارائه دادیم اما به صورت مختصر باید عنوان کنیم که یک برنامه نویس Front-end سایت نیاز به یادگیری HTML، CSS، JavaScript دارد و برخی کتابخونه های لازم بسته به نیاز شرکتی که قرار است در آن همکاری داشته باشید.
Back-end سایت که بخشی ست که از دید کاربر پنهان است و معمولا با یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب نوشته می شود در خصوص تمامی زبان های برنامه نویی تحت وب در مقاله برنامه نویسی سایت به صورت جامع شرح داده شد و براساس همین مقاله مشخص گردید بیشترین زبان مورد استفاده PHP و ASP.NET می باشد. البته نباید فراموش کرد که برای یک برنامه نویس Back-end بودن نیاز به دانش پایگاه داده نیز هست.


آموزش طراحی وب سایت حرفه ای

روش های زیادی برای آموزش طراحی وب سایت وجود دارد که به خود فرد بستگی دارد که ترجیح می دهد از کدام طریق آموزش های لازم را ببینید. بسته به سطح دانش و روحیه اشخاص برای یادگیری و مسیری که قصد دارند ادامه بدهند باید خودشان برای نحوه آموزش طراحی وب سایت تصمیم بگیرند، اما بخش اصلی این است که فرد باید ابتدا مسیر خود را مشخص کند. همانطور که بالا ذکر شد زبان ها و مهارت هایی که یک فرانت اند کار باید آموزش ببیند با بک اند کار متفاوت است، در نتیجه مشخص کردن علاقه و هدف شما نقطه شروع می باشد. سپس از روش های زیر می توانید برای آموزش بهره ببرید:
  • فیلم آموزش طراحی وب سایت یا آموزش تصویری طراحی سایت
امروزه پکیج آموزش طراحی سایت را می توان از بسیاری از فروشگاه های حقیقی و اینترنتی خریداری کرد. همچنین در یوتیوب و سایت ها نیز ویدئوهای آموزشی زیاد می باشد.
  • کتاب یا pdf آموزش طراحی سایت
کتاب هایی در این زمینه منتشر شده اند و به زبان های مختلف هم ترجمه شده، به راحتی می توان این کتاب ها را خریداری کرد یا حتی pdf کتاب ها و آموزش ها را دانلود کرد. 
  • آموزش طراحی سایت از طریق سایت ها
سایت هایی هستند که آموزش های گام به گام دارند و با جستجوی آموزش طراحی وب سایت از مبتدی تا پیشرفته می توانید سایت های بسیاری را بیابید که هر روز بخشی از آموزش را ارائه می دهند و حتی در قسمت نظرات می توانید سوالات خود را مطرح کرده ویا با دیگر کاربران سایت تبادل نظر داشته باشید.
  • آموزش طراحی وب سایت از طریق کلاس های آموزشی
این روش نسبت به سایر روش هم هزینه و زمان بیشتری صرف می شود و هم شما وابسته به استاد خواهید بود. این روش خصوصا برای آموزش فرانت توصیه نمی شود زیرا انقدر کتاب و سایت و فیلم آموزش در سطح اینترنت وجود دارد که به زبانی ساده آموزش های لازم را داده اند که نیازی به کلاس نمی باشد و در خصوص بک هم توصیه ما کلاس های پروژه محور است که شما آموزش های اولیه را خودتان بدست بیاورید و برای کسب تجربه و روبرویی با چالش های جدید به کلاس های پروژه محور یا کارآموزی بروید.
برچسب ها:
  • بازدیدکنندگان:1027