طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

تولید محتوای سفارشی وب سایت

تولید محتوای سفارشی وب سایت

یکی از پارامترهای تاثیرگذار در داشتن طراحی وب سایت موفق و در نتیجه معرفی و رونق کسب و کار، تولید محتوای سفارشی مرتبط با فعالیت سایت می باشد. شاید این سوال خیلی از افراد باشد که تولید محتوای سفارشی چگونه بر روی کسب و کار من تاثیر خواهد گذاشت؟ آیا تمامی سایت ها به تولید محتوا نیاز دارند؟ پاسخ اینگونه سوالات را در ادامه مقاله متوجه خواهید شد.

تولید محتوای سفارشی وب سایت

تولید محتوا را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی نمود. اولین دسته، محتوایی ست که براساس ترندها و اخبار روز می باشند و دومین گروه، در حقیقت پاسخ به سوالات معمول مردم در زمینه های مختلف است و ربطی به زمان ندارد. دسته اول اخبار و موضوعات روز را بررسی میکند و براساس آن ها تولید محتوای به روزی دارد که در حوزه فعالیت سایت می باشد و حتی گاهی مرتبط نیست و در بخش اخبار قرار می گیرد. این گونه مقالات و صفحات در کوتاه مدت بازدید بالایی خواهند داشت و متون کوتاهی هستند و مخاطب را از طریق موتورهای جستجو به سایت شما هدایت می کند. دسته دوم، موضوعات و مباحثی هستند که در زمینه فعالیت سایت، بسیار مطرح می شوند و مردم در هر زمانی ممکن است نیاز به یافتن پاسخ آنها داشته باشند یا راغب به یادگیری و کسب دانش در آن حوزه هستند. برای مثال همین صفحه تولید محتوای سفارشی سایت وب سایت بان را در نظر بگیرید، ممکن است در ذهن خیلی از مردم این سوال مطرح شود که کاربرد تولید محتوا و تاثیر آن بر سایت من چیست؟ اینگونه مقالات در بلند مدت اهمیت پیدا می کنند و معمولا متون طولانی هستند و در ابتدای امر بازدید زیادی نخواهند داشت اما در طولانی مدت مخاطبان بیشتری را به سایت شما هدایت می شوند و زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کنند.


جذب و نگهداری مخطبان وب سایت

یک سایت زمانی موفق می شود که مخاطبان خاص خود را پیدا کند، افراد بیشتری آن را بشناسند و زمان زیادی را در سایت سپری کنند. لذا جذب مخاطب یک مسئله است و نگهداشتن مخاطب و وفادار کردن مشتریان و بازدید کنندگان امر دیگریست. معمولا شناخت سایت توسط جست و جو در گوگل حاصل می شود، پس باید صفحه شما رنک خوبی داشته باشد تا در گوگل دیده شود که این هم براساس الگوریتم های گوگل نیاز به تولید محتوای سفارشی دارد تا در طولانی مدت سایت شما به صفحه اول گوگل برسد. برای نگهداشتن کاربر در سایت باید متون مفید، بروز و جدیدی داشته باشید تا بازدیدکنندگان علاقه مند به خوندن این متون باشند. در نهایت از طریق همین متون کاربران را به سمتی که می خواهید و هدف سایت شماست، سوق دهید. مثلا اگر سایت فروشگاهی ست کاربران را به سمت معرفی محصولات و فروش هدایت کنید.
تولید محتوای مناسب یکی از موثرترین راهکارهای جذب کاربر و تبدیل آنها به مشتریان وفادار می باشد که همه آنها به صورت همیشگی برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود به وب سایت شما سر میزنند که این باعث بوجود آمدن اعتماد متقابل کاربران وب سایت ، بالا رفتن رتبه وب سایت شما ، معرفی وب سایت شما به دیگران و پیشی گرفتن از رقیبان خود می شود .