طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحان حرفه ای سایت

شرکت های طراحی سایت زیادی در سال های اخیر تاسیس شدند و طراحان حرفه ای سایت را به استخدام خود درآوردند تا در این بازار رقابتی بتوانند از دانش این طراحان حرفه ای بهرمند گردند وبه هدف اصلی خویش که طراحی و ساخت سایت های حرفه ای می باشد، دست یابند. سمت های متفاوتی در یک شرکت طراحی سایت وجود دارد مانند: طراح گرافیک، مدیر پروژه، برنامه نویس فرانت اند و بک اند و ... که هر بخش  به شخصی یا افرادی با دانش و تجربه کافی محول می گردد. به اختصار هر کدام از مسئولیت های تیم طراحی سایت را در ادامه شرح خواهیم داد.
تیم طراحی سایت باید در صحبت کردن و توضیحات لازم به مشتری و شرح نیازهای آن شرکت و سازمان، مهارت کافی داشته باشد. ابتدا باید بین طراحان حرفه ای سایت و کارفرمایی که درخواست سفارش سایت دارد گفتگویی صورت بگیرد تا کارفرما استراتژی های لازم خود را شرح دهد و مشاوران حرفه ای سایت خواسته ها و نیازهای آنها را بررسی کنند. طراحان حرفه ای سایت باید توانایی درک درخواست ها و اهداف سایت مشتری را درک کنن و برآورد هزینه نمایند.
بسته به تعداد اعضای یک تیم طراحی سایت، حجم پروژه دریافتی و میزان پولی که قرار است شرکت در ازای طراحی سایت دریافت کند، اهداف سایت و استراتژی های مورد نظر شرکت و ... وظایف و مسئولیت ها در تیم تقسیم بندی می شود و برای هرکدام زمان محدودی در نظر گرفته می شود. هر شخص در این تیم باید تسک ها و وظایف خود را به صورت کامل تا ضرب العجل تعیین شده به اتمام برساند تا خللی در کار بقیه اعضای تیم ایجاد نگردد. این تقسیم وظایف توسط مدیر پروژه انجام می شود و همواره مدیر پروژه به تمامی قسمت ها اشراف دارد.

وظایف تیم حرفه ای طراحی سایت

مدیر پروژه

نقش مدیر پروژه بسیار حائز اهمیت می باشد و شخصی ست با تجربه زیاد در همه پست های تیم طراحی سایت و دارای دانش کافی، که می تواند با استفاده از ابزارها و تکنولوژی ها، شناخت کامل از توانایی های اعضای تیم و دانش و تجربه، مسئولیت های هر عضو تیم را مشخص کند و با توجه به زمان deadline تعیین شده کل پروژه، سایت را پیش ببرد. وظایف اصلی مدیر پروژه به شرح زیر است:
بررسی اهداف سایت و مشخصات فنی پروژه
برنامه ریزی دقیق جزئیات و زمانبندی هر فاز
فاز پیاده سازی که توسعه پروژهآغاز میشود و اعضای تیم
پایان کار سایت و تحویل به مشتری

طراحان گرافیکی

افرادی با داشتن تحصیلات در زمینه طراحی گرافیک و سابقه کار و تسلط کافی بر نرم افزار های طراحی همچون فتوشاپ، Illustrator و ... در این سمت مشغول به کار می باشند. مدیر طراحی باید سابقه کاری بیش از یک طراح گرافیک داشته باشد.
برنامه نویسان سمت کلاینت و سرور
در خصوص این افراد و دانش و تجربه لازم این برنامه نویسان قبلا در مقاله زیان طراحی سایت چیست مطالبی ارائه شده است.
برچسب ها:
  • بازدیدکنندگان:976