طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحی سایت اینترنتی

سایت فروشگاه اینترنتی

در دنیای امروز که ترافیک در شهرهای بزرگ زمان زیادی را از مردم می گیرد و از سویی دیگر خانم ها هم پای اقایان در جامعه کار می کنند، امکان مراجعه به مراکز خرید و جستجو برای کالای مورد نظر بسیار دشوار شده است خصوصا در کشوری مانند ایران که به دلیل نوسانات قیمت شما باید یک کالا را در فروشگاه های مختلف بیابید و از نظر جنس و قیمت آن ها را مقایسه کنید و در نهایت تصمیم به خرید بگیرید، چه بسا از خرید آن کالا پشیمان می شوید و تمامی زمانی که صرف این کار کردید به هدر می رود. از این رو علاقه مندی به خرید آنلاین هر روز بیشتر می شود و هر روز به تعداد سایت های فروشگاه اینترنتی افزوده شده و لزوم فروشگاه های مجازی بیش از پیش حس می شود.

طراحی سایت اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

فاکتورهای زیادی برای طراحی سایت اینترنتی باید مورد توجه قرار گیرند تا یک فروشگاه موفق با بازدیدکنندگان و خریداران زیادی داشته باشید. همیشه اولین مراجعه مشتری حتی در یک فروشگاه حقیقی هم اهمیت دارد چه برسد به یک سایت فروشگاه اینترنتی. سایت باید براساس اصول رنگ شناسی و روانشناسی طراحی گردد و تمامی نیازهای یک خریدار را تامین کند. استراتژی راحت و دقیق فروش، طراحی زیبا با رعایت استانداردهای سئو، جلب اعتماد مشتری، درگاه پرداخت امن، شرایط ویژه تخفیف، نمایش تصاویر کالا و تمام ویژگی های آن، اشتراک گذاری نظرات مشتریان و ... مواردی هستند که می توانند مشتریان بیشتری را به سایت فروشگاه اینترنتی شما بکشانند که در ادامه مختصری از مهمترین آنها را شرح می دهیم. 
  • تصاویر و جزئیات هر کالا
واضح و مبرهن است که مهمترین بخش یک سایت فروشگاه اینترنتی، بخش معرفی محصولات می باشد که باید تصاویر با کیفیتی از نمونه های آن کالا قرار داده شود و تمام ویژگی های آن کالا اعم از جنس، سایز، ابعاد، رنگ ها، قیمت و ... بسته به کالا بیان شود و حتی ضمانت های اجناس، مشخصات فنی و دستورالعمل ها خصوصا برای کالاهای دیجیتالی همگی در قسمت معرفی هر محصول قرار داده شود.
  • نظرات کاربران
بخش مهمی که باعث جلب اعتماد مشتریان می گردد بخش نظرات کاربران برای هر کالا می باشد. بازدیدکنندگان می توانند با خواندن نظرات کاربران راحتتر در خصوص خرید اینترنتی خود تصمیم بگیرند و همچنین با قرار دادن بخشی که مشتریان به کالا امتیاز دهند کار خرید و اعتماد آسانتر می گردد.
  • نحوه پرداخت
پرداخت می تواند به صورت آنلاین یا حضوری صورت گیرد. در کشور ایران هنوز قشری از جامعه هستند که دارای کارت عابر بانک و یا رمز خرید اینترنتی نمی باشند به همین دلیل از ممکن است از خرید اینترنتی صرف نظر کنند، اگر قابلیت پرداخت حضوری و بعد از دریافت کالا را قرار دهید افراد بیشتری به سایت شما مراجعه می کنند و از سویی دیگر برخی علاقه مند به پرداخت آنلاین با درگاه پرداخت مطمئن هستند.
  • سبد خرید کالا
این بخش از سایت اینترنتی نیز از اهمیت خاص خود برخوردار است. مشتریان باید بتوانند براحتی اقلام مختلف را از سبد خود حذف و یا اضافه کنند، قیمت هر جنس را مشاهده کنند، جمع مبلغ فاکتور را ببینند و اگر تخفیفی دریافت کرده اند در فاکتور آن ها ذکر شده و مبلغ قابل پرداخت را به خریداران نشان دهد. 

اگر به اطلاعات بیشتری در خصوص طراحی سایت اینترنتی نیاز دارید به مقاله ما با عنوان طراحی سایت فروشگاهی مراجعه کنید.
برچسب ها:
  • بازدیدکنندگان:1004