طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحی سایت داینامیک

مزایای طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت داینامیک عبارتی ست که امروزه از زبان طراحان سایت و برنامه نویسان و حتی مردم عادی که به دنبال راه اندازی سایت هستند زیاد می شنویم. طراحی وب سایت یا به صورت استاتیک و یا به صورت داینامیک می باشد. قبلا در مقاله ای به صورت کامل سایت استاتیک را شرح دادیم و حال در این مقاله به توضیح طراحی سایت داینامیک می پردازیم. افرادی که در گذشته سایتی را طراحی کرده اند و این سایت ها به صورت استاتیک بوده و در حد معرفی سایت و یک سری تصاویر و متون ثابت مورد استفاده بودند، امروزه باید به فکر راه اندازی یک وب سایت داینامیک باشند. در طراحی سایت داینامیک شما می توانید تمامی بخش های وب سایت را به روز رسانی کنید و تغییراتی که مد نظرتان هست را اعمال کنید، این در حالیست که برای این بخش برنامه نویسی مورد نیازش انجام شده باشد.

طراحی سایت داینامیک

همان طور که قبلا مطرح شد، طراحی سایت استاتیک با HTML و CSS صورت می گیرد و برنامه نویسی ها در سمت کلاینت می باشند ولی در خصوص طراحی سایت داینامیک علاوه بر داشتن بخش استاتیک، دارای برنامه نویسی سمت سرور به یکی از زبان های سمت سرور مانند PHP و ASP.NET نیز می باشد. تفاوت عمده سایت استاتیک و داینامیک در پنل مدیریتی ست که در اختیار مدیران قرار می گیرد. برای تغییر سطح دسترسی کاربران وب سایت و مسئولان بخش های مختلف، باید این قابلیت در دسترس مدیران قرار داده شود و همچنین مسئولان سایت به راحتی بتوانند از طریق پنل مدیریتی، هر بخشی از سایت که برایش برنامه نویسی سمت سرور انجام شده به راحتی تغییر دهند و در هر لحظه سایت خود را آپدیت کنند. برخی از مزایای طراحی سایت داینامیک را در زیر به اختصار آورده ایم:

  1. قابلیت دریافت گزارش تمامی اتفاقات رخ داده در وب سایت مانند خرید و فروش ها و تعداد مشتریان و اطلاعات هر یک و ...
  2. دسترسی به پنل مدیریتی در هر موقعیتی و بروزرسانی وب سایت داینامیک
  3. تحلیل و بررسی خودکار اطلاعات فروش و مشتریان و ... توسط سیستم
  4. ارسال پیامک و ایمیل های نظرسنجی یا تبلیغاتی و ...
  5. امکانات کاربردی براس دسترسی راحت تر کاربران به اطلاعات داخل وب سایت داینامیک از طریق جستجو و آخرین اخبار و ...
  6. ایجاد بخش نظر کاربران در طراحی سایت داینامیک
  7. بهبود بخشیدن رتبه گوگل وب سایت داینامیک ( سئو ) به لطف امکانات پنل مدیریتی
  8. توسعه سایت و ایجاد صفحه های وب سایت داینامیک جدید
 

تعرفه های طراحی سایت داینامیک

  ایجاد سایت داینامیک مزیت های زیادی را دارد که به پویایی و زنده بودن سایت شما کمک می کند و با حق انتخاب های متفاوتی که در اختیار کاربران قرار می دهد آن ها را به وب سایت شما علاقه مند می سازد. مثلا می توان طراحی وب سایت را به گونه ای انجام داد که براساس موضوع اصلی سایت قابلیت هایی را به کاربران ایجاد کند تا براساس سلیقه خود تغییراتی اعمال کنند مثلا اینکه بتوانند بخش خبرهای روز را در قسمتی از وب سایت نمایش دهند که خود شخص راحتتر است از ان بخش اخبار را دنبال کند یا امکان تغییر رنگ تم وب سایت را داشته باشد. با اینکه سایت داینامیک مزیت های زیادی دارد اما معایبی هم دارد و بهتر است بسته به اینکه هدف وب سایت چیست برای نوع وب سایت تصمیم بگیرید از عیب هایی که می توان به آن اشاره کرد هزینه بالا و طولانی بودن زمان طراحی سایت داینامیک می باشد.

 

برخی از امکانات طراحی سایت داینامیک

امکان ایجاد تغییرات برای هر کاربر براساس سلیقه خود از پنل کاربری
امکان ویرایش و به روزرسانی وب سایت در هر شرایطی
طراحی بخش نظرات کاربران و بخش گفتگوی آنلاین
 

برچسب ها: