طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحی سایت رایگان

طراحی وب سایت به دانش برنامه نویسی، کامپیوتر و گرافیک نیازمند است. طراحان حرفه ای روزها، ماه ها و سال ها وقت صرف یادگیری و کسب تجربه کرده اند. آیا بنظر شما منطقی ست، شخصی که زمان زیادی از عمر خود را برای یادگیری، مطالعه و تلاش در این زمینه گذاشته با ارائه وب سایت رایگان هدر دهد؟ پس این وب سایت های رایگان که با یک جستجوی ساده در موتور جستجوی گوگل روبرو می شوید و این قبیل پیشنهادات، چیست؟
طراحی سایت رایگان
 
طراحی سایت رایگان عبارتی تبلیغاتی ست که هر شخصی را وسوسه می کند. چه بسا شما و اطرافیانتان با دیدن این جمله، ترغیب به داشتن وب سایت شده باشید و مطمئنا به سایت این شرکت ها و افراد سر زده اید و حتی سایت رایگان ایجاد کرده اید. اما موضوع این سایت ها چیست؟ از قدیم این جمله را بسیار شنیده ایم که می گویند " هیچ ارزونی بی علت نیست" این حرف در دنیای اینترنت امروز هم درست می باشد.
برخی از این عبارت برای ثبت دامنه و هاست رایگان استفاده می کنند و در حقیقت خود طراحی سایت رایگان نیست و فقط یه پیشنهاد تخفیفی می باشد. برخی دیگر از شرکت ها یک دامنه را ثبت می کنند و سایت ساده ای را با CMSهای آماده و قالب های رایگان که مشکلات زیادی دارد برای شما می سازد اما بعد مدتی به بهونه های مختلف برای اصلاح هر قسمتی یا اضافه کردن موارد مختلف و سفارشی سازی پول دریافت می کنند. گاهی همین روش را با لینک کردن دامنه شما به یک وبلاگ ساده انجام می دهند. استفاده از سایت سازهای رایگان مزایا و معایبی دارند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.


مزایای طراحی سایت رایگان

اولین مسئله که به ذهن می رسد قطعا کاهش زمان طراحی می باشد. مسئله دیگری که جذابیت دارد و کار را بسیار راحت کرده، ابزارهای جدیدی ست که برنامه نویسان حرفه ای می نویسند و در اختیار مردم قرار می دهند مانند پلاگین های زیادی که در وردپرس نوشته شده و رایگان هستند. از آنجایی که این سایت سازها توسط افراد خبره نوشته شده اند مسائل سئو در آنها رعایت گردیده. بعضی از آنها هاستینگ رایگان دارند و شما دیگر نیازی به سرچ کردن و خریداری آن ندارید.


معایب طراحی سایت رایگان

اگر شما می خواهید یک قالب اختصاصی داشته باشید قطعا در این روش خواسته شما محقق نخواهد شد و امکان مشابه بودن قالب سایت شما با دیگران وجود دارد. از سویی دیگر طراحی ها محدود می باشد براساس سایت ساز و تا حدی امکان سفارشی سازی برای شما فراهم می شود و انعطاف پذیری و تغییرات زیادی که مورد نیاز شما باشد غیرقابل اعمال است. معمولا بخش هایی از سایت یا ابزارهایی که مورد نیاز است را رایگان در اختیارتان قرار نمی دهند تا مجبور باشید هزینه لازم را پرداخت کنید و از این طریق کسب درآمد می کنند. بسیاری از سایت سازها تبلغاتی را در سایت شما قرار می دهند که این ها برای رتبه سایت شما در موتور جستجوی گوگل بسیار تاثیر منفی دارد. 
برچسب ها:
  • بازدیدکنندگان:923