طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحی وب سایت با سی شارپ

نوشتن برنامه تحت وب با سی شارپ

امروزه برنامه نویسی وب سایت با زبان های مختلفی صورت می گیرد که یکی از پرکاربردترین آن ها زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C) می باشد که برای طراحی وب سایت با سی شارپ باید در محیط .NET نوشته شود. با زبان C#.NET می توان صفحات وب ساده و پیشرفته ای را طراحی کرد و همین طور با پایگاه داده ارتباط برقرار کرد. در حقیقت از طریق تکنولوژی ASP.NET طراحی وب سایت با سی شارپ صورت می گیرد. یک مسئله که به اشتباه در میان مردم استفاده می شود و در سایت های بزرگی آن را می بینید این است که فکر می کنند ASP.NET یک زبان برنامه نویسی می باشد اما این درست نیست. ASP.NET یک تکنولوژی ست که بر بستر زبان سی شارپ و زبان های دیگر دات نت است. 

طراحی وب سایت با سی شارپ


طراحی سایت با ASP

بنابر تعاریفی که در بالا ارائه کردیم، برای طراحی سایت با سی شارپ باید از تکنولوژی ASP.NET در کنار آن استفاده کنید که البته با یادگیری سی شارپ در واقع بیشتر کدها را یاد گرفته اید و در صد کمی از کدها مربوط به تکنولوژی ASP.NET است که باید به آن اضافه کنید. در راستای پیشرفت زبان های برنامه نویسی، نسخه MVC این زبان برنامه نویسی چند سالی ست که وارد بازار شده و این معماری طرفداران زیادی بپیدا کرده و هرروز به تعداد افرادی که علاقه به یادگیری آن دارند بیشتر می شود و بازارکار جدیدی را برای برنامه نویسان فراهم کرده است. باید این موضوع را مطرح کنم که در این شرکت با کمک برنامه نویسان خبره این حوزه، وب سایت هایی که طراحی می گردند از MVC بهره برده اند. 
PHP و C#.NET دو زبان اصلی هستند که تقریبا تمامی سایت های موجود در بستر وب با این زبان ها نوشته شدند. همیشه مواردی وجود داشته که برنامه نویسان این دو زبان را با یکدیگر مقایسه کنند مانند هزینه، سرعت، امنیت، پشتیبانی و ... که البته برنامه نویسان معمولا از زبانی که خودشان بیشتر استفاده می کنند و حوزه کاریشان بیشتر تعریف می کنند. با اینکه بسیاری از سایت ها با PHP برنامه نویسی شدند به خصوص که cms معروفی که بیشترین طرفدار را دارد یعنی وردپرس wordpress نیز با این زبان نوشته شده ولی طراحی وب سایت با سی شارپ مزایایی دارد که آن را متمایز می کند و بسیاری از وب سایت های حرفه ای با آن طراحی شدند. برخی از مزایا را در زیر به اختصار بیان می کنیم:
  1. انعطاف پذیری و تغییر پذیری زیاد. همین ویژگی از مواردیست که طراحی وب سایت با سی شارپ نسبت PHP برتری دارد.
  2. شرکت بزرگی همچون ماکروسافت تضمین کننده سی شارپ است و همچنی نام بزرگی را با خود همراه دارد
  3. قبل از کامپایل در محیط ویژوال استودیو تمامی خطاها را نشان می دهد
  4. توانایی پشتیبانی از بیشتر زبان های برنامه نویسی دیگر را دارد
  5. هماهنگی با سیستم عامل ویندوز که اکثر مردم از آن استفاده می کنند
  6. محیط کاربری راحتی برای برنامه نویسان جهت طراحی وب سایت با سی شارپ فراهم می آورد
برچسب ها: