طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحی وب سایت دانشگاهی

مزایای طراحی سایت دانشگاهی

آموزش در سراسر دنیا امری مهم و ضروری تلقی می گردد. امروزه بیشتر افراد خصوصا جوانان و نوجوانان در فضای اینترنت به دنبال کسب اطلاعات از دانشگاه ها و مراکز آموزشی هستند. برخی افراد نه تنها در کشور خود بلکه در کشورهای دیگر نیز به دنبال دانشگاهی برای ادامه تحصیل می گردند تا بتوانند از آن ها پذیرش گرفته و تجارب جدید بدست آورند. کاملا واضح است که این دانشجویان نمی توانند به صورت حضوری و تلفنی از همان ابتدا، اطلاعات مورد نیازشان را بدست آورند، در نتیجه از طریق وب سایت دانشگاهی اطلاعات اولیه را کسب می کنند.

طراحی وب سایت دانشگاهی

در طراحی وب سایت دانشگاهی انسجام و سازماندهی سایت نقش مهمی دارد و به دلیل گسترده بودن مطالب سایت دانشگاهی، باید همه چی به صورت دقیق، قبل از پیاده سازی، آنالیز شود. در طراحی وب سایت اصلی باید معرفی دانشگاه و موسسه آموزشی صورت گیرد و تمامی دپارتمان های دانشگاه عنوان شده و با ورود به صفحه هر دپارتمان، دانشجویان دسترسی کامل به لیست اساتید و دروس آن دپارتمان داشته باشند همچنین، بتوانند از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در هر دپارتمان با مسئولان آن ها ارتباط مستقیم برقرار کنند.
معمولا برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سایر کشورها را دارند در وب سایت دانشگاه، بخشی جهت گرفتن پذیرش، نیازمندی های لازم جهت اخذ پذیرش وجود دارد و در انتها اگر دانشجوبان توانستند پذیرش مورد نظر خود را دریافت کنند، حتی برای محل اقامت این دانشجویان، رفت و آمد و تمامی مسائلی که ممکن است یک شخص تازه وارد به یک کشور با ان روبرو شود، بررسی شده و بهترین شرایط در وب سایت دانشگاهی برای آنان شرح داده شده و امکانات در اختیارشان قرار داده می شود. همچنین پورتال مربوط به انتخاب واحد آنلاین، چک کردن تاریخ امتحانات، کلاس ها، اساتید و نمرات و بسیاری موارد دیگر نیز در طراحی وب سایت دانشگاهی لحاظ شده و حتی دانشجویان درخواست مدارک خود را به صورت آنلاین انجام می دهند.
 

تعرفه های طراحی وب سایت دانشگاهی

همان طور که در اکثر طراحی وب سایت دانشگاه ها مشاهده می کنید، بخشی با عنوان آخرین رویداد ها و اتفاقات وجود دارد که هر روز اخبار کلی دانشگاه را به اطلاع دانشجویان می رسد. علاوه بر این بخش، طراحی وب سایت باید دارای بخش اعلام جلسات، تشکل های دانشجویی، سمینارها و مراسمات و سخنرانی ها باشد تا دانشجویان علاقه مند در هر بخش، بتوانند از آن ها مطلع گردند. امروزه سایت دانشگاهی دارای سیستم آموزش مجازی می باشد و بسیاری از دانشجویان که شاغلند و یا شرایط حضور فیزیکی را در کلاس های آموزشی و دانشگاه را ندارند از آموزش مجازی سایت دانشگاهی استفاده می کنند که اتفاقا در دهه اخیر با استقبال زیادی مواجه شده.
طراحی وب سایت دانشگاهی می تواند آنقدر گسترده و پیچیده باشد که طراحان وب سایت و مدیران پروژه را با چالش بزرگی روبرو کند. طراحی وب سایت کتابخانه دانشگاه، صفحه مربوط به اتوماسیون تغذیه، سازمان رفاه دانشجویی و ... هر یک بخشی مجزا هستند که زمان زیادی را جهت طراحی و بررسی نیاز دارند که طراحان و برنامه نویسان سایت باید تمامی آن ها را پوشش دهند.
 

برخی از امکانات طراحی سایت دانشگاهی

طراحی وب سایت دانشگاهی هر دپارتمان
طراحی پورتال دانشجویان و حتی دانش اموختگان
طراحی اتوماسیون های مختلف مانند تغذیه ذر سایت دانشگاهی
طراحی وب سایت دانشگاهی مربوط به کتابخونه
طراحی صفحه وب مقالات و دانشنامه های به روز دانشجویان

 

برچسب ها: