طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحی وب سایت مدرسه

امکانات سایت مدرسه

متاسفانه مدارس در ایران به طراحی وب سایت مدرسه اهمیت کمتری نسبت به بقیه بخش ها و ارگان های کشور می دهند چه مدارس دولتی و چه مدارس نیمه دولتی و غیرانتفاعی، در حالی که اگر فواید داشتن وب سایت را بدانند، تمام سعی خود را در راستای داشتن یک سایت مدرسه قوی خواهند کرد چه بسا با پرداخت هزینه سنگین. 
یک بخش ساده اما کاربردی در طراحی وب سایت مدرسه می تواند ارتباط مسئولین و معلمان با والدین باشد. مثلا هنگام اعلام نمرات به جای ارسال کارنامه کاغذی برای والدین، معلمان می توانند نمرات را برای هر دانش آموز وارد کارنامه کنند تا والدین از پنل کاربریشان مشاهده کرده و حتی توصیه های لازمه را از معلم آن درس برای فرزندشان دریافت کنند، پنل های کاربری مختلفی در هنگام طراحی وب سایت مدرسه باید درنظر گرفته شود. در بخش اعلام نمرات، مادر و پدر شاگردها می توانند میانگین نمرات همه دانش آموزان را ببیند تا متوجه باشند فرزندشان در چه جایگاهی نسبت به سایر دانش آموزان قرار دارد و اگر در درسی ضعیف تر است آن را بررسی کنند. مسئولان می توانند با انجام ویدئو کنفرانس به صورت آنلاین با والدین، توضیحات لازمه را در خصوص متد آموزشی مدرسه و مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود، بحث و گفتگو کنند و دیگر نیازی به جلسات حضوری نخواهد بود.

طراحی وب سایت مدرسه


قسمت جذابی که در کمتر سایت مدرسه ای به آن حتی اشاره می شود، ارتباط با فارغ التحصیلان مدرسه می باشد. اگر صفحه ای با عنوان دانش آموختگان در طراحی وب سایت در نظر گرفته شود، فارغ التحصیلان از طریق ان می توانند مقالات مفید و مشکلاتی که خودشان با آن روبرو بوده اند را مطرح کنند و خودشان نیز راه حل ارائه داده و پیشنهاداتی برای بهبود شرایط دانش آموزان در حال تحصیل عنوان کنند. به این طریق بازدید وب سایت هم بالا می رود و چه بسا مادران و پدرانی که به دنبال یک مدرسه خوب برای فرزندانشان هستند با جستجو در گوگل به سایت مدرسه شما خواهند رسید و از ایده خلاقانه مشارکت با فارغ التحصیلان مدرسه و مشخص بودن آرمان ها و روش آموزشی و همگام با تکنولوژی بودن مدرسه، خوششان خواهد آمد و متوجه می شوند که این مدرسه برای دانش آموزان خود ارزش بسیاری قائل است.
گفتگوی آنلاین دانش آموزان، مادران و مسئولین مورد کاربردی دیگریست که باید در طراحی وب سایت مدرسه بدان توجه گردد. این گفت گو می تواند بین دانش آموزان باشد و گروه هایی را برای هر مقطع ایجاد کنند تا در فضای امن و قابل نظراتی با دوستانشان گفتگو داشته باشند و از فضای شبکه های اجتماعی که تاثیرات منفی را بر روی کودکان و نوجوانان دارند جلوگیری شود و احساس نیاز به جهت چت کردن با دوستانشان را دیگر نداشته باشند. این برقراری ارتباط می تواند بین والدین نیز باشد. گاهی نیاز خواهد بود مادران و پدران شاگردان با هم صحبت کرده و درمورد مشکلات فرزندانشان و یا مشکلات مدرسه مشورت کنند. توجه به این نکته ضروریست که باید این چت آنلاین حتی با سرعت کم و نسخه گوشی همراه سازگاری داشته باشد و طراحی آن پیچیده نباشد تا مادران و پدران راحت از آن بهره ببرند.
 

طراحی سایت مدرسه هوشمند

مواردی که در بالا مطرح شد همگی بخشی از یک طراحی وب سایت مدرسه هوشمند می باشند. سامانه های مختلف شامل معلمان، مسئولان، والدین و دانش آموزان بخش های تشگیل دهنده یک سایت مدرسه هوشمند می باشند. از طرفی آموزش های آنلاین به صورت کلاس های مجازی بخشی ست که امروزه در دانشگاه ها با استقبال مردم روبرو شده. بسیاری از مردم با اینکه شاغل هستند علاقه مند به یادگیری می باشند و با ثبت نام در کلاس های مجازی هم به شغل و هم تحصیل خود می رسند. این در خصوص دانش آموزان نیز صادق است. معلمان و مربیان با گذاشتن کلاس های مجازی می توانند آموزش های بیشتری را به دانش آموزان بدهند و از طرفی دانش آموزان مناطق محروم نیز می توانند از این امکانات سایت مدرسه هوشمند بهره ببرند.
 

امکانات سایت مدرسه

طراحی صفحه وب تماس و ارتباط معلمین با والدین
طراحی صفحه وب گفتگوی آنلاین 
طراحی بخش گالری سایت مدرسه
پنل دانش آموزان 
طراحی بخش اخبار و اعلانات
طراحی بخش اعلام مسابقات مدرسه و منطقه
طراحی صفحه وب سایت کلاس های مجازی

 

برچسب ها: