طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

طراحی وب سایت کودکان

سایت مخصوص کودکان

دنیای کودکانه بچه ها در دهه اخیر مانند قبل نیست و دیگر محدود به اسباب بازی ها و بازی های با فعالیت فیزیکی بالا نمی شود. تکنولوژی وارد دنیای کودکان نیز شده، وجود موبایل و تبلت و اتصال به اینترنت برروی کودکان نیز تاثیر گذاشته. به همین دلیل طراحی وب سایت کودکان نیز جایگاهی را میان طراحان و برنامه نویسان یافته. 
مطالب سایت کودکان را می توان با دادن اطلاعات از زمان بارداری به مادران آغاز کرد و با مطالب روانشناسی کودکان و آموزش به والدین ادامه داد. با طراحی وب سایت کودکان با بخش هایی مانند معما و چیستان برای سنین مختلف بچه ها و کتاب های کودکان، به جذب کودکان و والدین پرداخته می شود. با طراحی بازی های کامپیوتری برای رده های سنی مختلف به همراه روانشناسی رنگ در این بازی ها می تواند بچه ها را خلاق کند، همچنین طراحی وب سایت کودکان باید به نحوی باشد که کار با آن آسان و قابل فهم برای رده های سنی مورد نظر باشد. 

طراحی وب سایت کودکان


طراحی وب سایت کودکان در مواقعی حساس و پیچیده می شود، کودکان روحیات حساس تری نسبت به بزرگسالان دارند و سریعا هرچیزی را یاد می گیرند، پس باید در انتخاب مطالب و بازی ها و طراحی ظاهری سایت دقت بیشتری به خرج داده تا کودکان برای استفاده بهینه از سایت تشویق شوند. از طرفی می توان خیال والدین را با اطمینان خاطر بخشیدن در خصوص مطالب سایت و بازی ها، راحت کرد. یکی از بخش هایی که مطمئنا طرفداران زیادی از سوی کودکان و والدین خواهد داشت و بازدید سایت را بالا می برد، آموزش کودکان است. آموزش های تصویر ساده، جذاب و موثر. 
 

سایتهای کودک

از روش های زیادی می توان جذب مخاطب کرد و علاوه بر کودکان، والدین را نیز به سایتهای کودک کشاند. قرار دادن اطلاعات گردشگری و معرفی مکان های تاریخی و تفریحی و موزه ها، بخش هیجان انگیزی می باشد که با تصاویر و توضیحات جذابت آن را دوچندان می کنید و باید در طراحی وب سایت کودکان مورد توجه قرار گیرد. با این مطالب، هر کسی از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسالان به سایت شما مراجعه خواهد کرد. دسته بندی مطالب و موضوعات همچنین انتخاب رنگ و ... اهمیت ویژه ی برای طراحی وب سایت کودکان دارد. سایتهای کودک می تواند بخش های زیر را داشته باشد:
طراحی بخش کتابخانه و قرار دادن کتب بر اساس رده سنی کودکان
طراحی صفحه وب سایت آموزش با دسته بندی موضوعات
طراحی صفحه وب سایت بازی های آنلاین و خلاقانه
در نظر داشتن بخش معما و چیستان در طراحی وب سایت کودکان
طراحی صفحه مقالات و اطلاعات آموزش والدین
طراحی صفحه مقالات پزشکی و روانشناس کودک و نوجوان

برچسب ها: