طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

قیمت طراحی سایت

 انقدر عوامل گسترده ای در قیمت گذاری طراحی سایت نقش ایفا می کنند که حتی نمی توان بازه قیمت طراحی وب سایت را تعیین کرد. هر شرکت طراحی سایت براساس وقت و زمانی که صرف کار می کند و خدماتی که ارائه می دهد، تعرفه های متفاوتی اعلام می کند که این تفاوت های زیاد قیمت باعث سردرگمی مردم می شود. بارها دیده شده که یک شرکت طراحی سایت، سایتی با امکانات بسیار را با قیمت کم ارائه می کند و برعکس، سایتی با امکانات کم هزینه بسیاری دارد. اما دلیل این تفاوت قیمت ها چیست و چطور می توان از شرکت های طراحی سایت سودجو و آماتور در امان ماند. در این قسمت برخی از مواردی که بر قیمت طراحی سایت تاثیر گذارند مطرح می کنیم: 

قیمت طراحی سایت

نوع وب سایت

تعیین نوع وب سایت بخش مهمی ست و باید قبل هر بخشی در مورد آن صحبت شود تا استراتژی های مورد نظر در سایت اعمال گردد. امروزه انواع سایت ها بسیار زیاد شده است مانند سایت خبری، شرکتی، فروشگاهی، تفریحی و سرگرمی، دانلود، موزیک و ... . 


خدمات گرافیکی سایت

در خصوص UI , UX سایت حتما باید بررسی های لازمه صورت گیرد، همچنین رسپانسیو بودن سایت برای نمایش در دستگاه های مختلف و همین طور سازگاری با مرورگرهای متفاوت.


تعداد نفرات تیم

اینکه چه افرادی با چه تخصص هایی در طراحی سایت نقش دارند در قیمت طراحی سایت بی تاثیر نیست. مطمئنا طراحی سایتی که یک شخص با دانش ابتدایی انجام می دهد بسیار متفاوت از یک تیم برنامه نویسی و گرافیست حرفه ای برای طراحی سایت می باشد.


پنل مدیریتی 

برخی سایت ها داینامیک هستند و برخی استاتیک. سایت استاتیک مانند سایت شرکتی که فقط در حد معرفی شرکت می باشد و اطلاعات آن به روزرسانی نمی شوند، فقط یکبار طراحی می شوند و نیاز به تغییرات ندارند اما سایت داینامیکی مثل سایت فروشگاهی نیاز به قرار دادن محصولات در هر لحظه و یا حذف آن می باشد و این نیازمند داشتن یک پنل مدیریتی قوی می باشد. که این پنل مدیریتی بسته به سطح آن که تا چه حد در پویایی سایت نقش داشته باشد باعث تغییر تعرفه طراحی وب سایت می شود.


سایت اختصاصی یا CMS های آماده

در این مورد قبلا به صورت مفصل در مقاله روشهای طراحی سایت بحث شد. براساس همین مقاله مسلما استفاده از یک cms آماده هزینه کمتری برای شخص سفارش دهنده به همراه خواهد داشت اما انعطاف پذیری آن بسیار کم می باشد و نیازهای زیادی را برای کاربرانی که نیاز به یک وب سایت حرفه ای دارند براورده نمی کند.


تعامل با کاربر و ترافیک سایت

برخی سایت ها فقط برای مشاهده عکس و خواندن متون کاربرد دارند که در این حالت ترافیک زیادی را اشغال نمی کنند و وب سایت با اختلال مواجه نمی شود ولی سایت هایی وجود دارند که تعامل آن ها با کاربر بسیار زیاد است مثلا سایتهای دانشگاهی که هر شخص خود پنل کاربری دارد و حتی اساتید و دانش آموختگان. هر روز تعداد زیادی از دانشجویان مراجعه می کنند خصوصا در روزهای انتخاب واحد که اینترنتی صورت می گیرد، این چنین وب سایت ها نیاز دارند تا به همه  درخواست های کاربران پاسخ دهند و نیاز به هاست اختصاصی دارند و تمامی این ها در قیمت طراحی سایت موثر است.


موارد دیگری نیز در قیمت طراحی سایت موثر است مانند نام دامنه، حجم هاست خریداری شده براساس نوع سایت، امنیت و پشتیبانی، سئو و خدمات حرفه ای و اختصاصی که از سایت انتظار دارید و ... 
 
برچسب ها:
  • بازدیدکنندگان:965