طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

پشتیبانی و نگهداری وب سایت

پشتیبانی و نگهداری وب سایت

پشتیبانی وب سایت ها به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته می باشد که این خود باعث اعتماد شما به شرکت وب سایت بان می شود همچنین تمامی وب سایت ها شامل 1سال پشتیبانی رایگان در صورت بروز مشکل می باشد . طراحی وب سایت در این گروه پایان همکاری نیست شما می توانید در هرزمان وب سایت خود را تغییر و یا ماژول های جدید به آن اضافه کنید .

پشتیبانی و نگهداری وب سایت

بسیاری از مردم تصورشان این است که زمانی که سایت طراحی شد و هزینه آن پرداخت گردید دیگر نیازی به پرداخت هزینه و نگهداری نیست درحال که تمامی سایت ها نیاز به نگهداری و پشتیبانی دارند و حتی می توان گفت نگهداری سایت از طراحی سایت مهمتر است. طراحی سایت یکبار صورت می گیرد و نیروی پشتیبانی باید صحت عملکرد سایت را بررسی کند و در صورت بروز مشکل یا خطایی در وب سایت در سریع ترین زمان ممکن این مسئله را حل کند. گاهی براساس بازخوردهایی که کارفرما از مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت می گیرد، او را برآن می دارد تا تغییراتی را در سایت اعمال کند و بخش هایی را اضافه و کم کند، این جزو وظایف پشتیبانی سایت نیست و گاهی افراد از پشتیبان های سایت همچین درخواستی دارند درحالی که جزو وظایف آن ها نمی باشد. 


پشتیبانی دامنه و هاست

بخش دیگری که در سایت اهمیت دارد، در دسترس بودن همیشگی سایت است، که علاوه برسایت و طراحی آن به دامنه و هاستینگ وب سایت نیز مربوط می باشد. بسته به اینکه دامنه و هاستی که خریداری کرده اید ماهانه، سالانه و ... باشد باید تمدید گردد وگرنه سایت شما از دسترس خارج می شود و حتی پیگیری های لازم در صورت بروز مشکل در هاستینگ نیز از جمله وظایف پشتیبان می باشد. بک آپ گیری ها و بررسی پهنای باند و پیگیری مشکلات سرور در راستای بهبود سرعت لود سایت از دیگر کارهاست.


طراحی و پشتیبانی سایت

یک پیشنهاد معقول و منطقی این است که نگهداری و پشتیبانی وب سایت خود را به همان شرکتی محول کنید که طراحی وب سایت را بعهده داشته و ثبت دامین و خرید هاست را انجام داده است. این پیشنهاد از آن جهت مطرح می شود که در صورت درخواست برای تغییرات در کد، طراح خود سایت این امکان را می تواند فراهم کند و با دریافت هزینه آن حتی این شرایط را برای کارفرمایان فراهم می کند. از سویی دیگر در صورت بروز هرگونه خطایی معمولا شرکت ارائه دهنده سرور مقصر را طراح وب سایت معرفی می کند و طراح سایت دقیقا برعکس. اگر هر دو وظیفه بعهده یک شرکت باشد رفع عیب راحتتر شده و سردرگمی کمتری برای مشتری رخ می دهد.
در بیشتر شرکت های طراحی سایت تا مدت زمانی برای جلب رضایت مشتری و ایجاد اعتماد، پشتیبانی را به صورت رایگان برعهده می گیرند و پس از پایان این مهلت زمانی، باید برای پشتیبانی هزینه پرداخت شود که می تواند ماهانه یا سالانه باشد. 
هنگامی که قصد سفارش سایت را از شرکتی دارید حتما در خصوص نحوه پشتیبانی آنها اطلاع یابید. همچنین کیفیت پشتیبانی شان را با برقراری تماس با شرکت هایی که قبلا از این سایت پشتیبانی دریافت کرده اند، بررسی نمایید تا از معتبر بودنشان مطمئن شوید.