طراحی سایت وب سایت بان
خط ویژه : 83315 -021

چگونه طراح سایت شویم

 با گسترش اینترنت در سراسر دنیا هر روز مشاغل بیشتری به سمت دنیای اینترنت سوق داده می شوند و کسب و کارهای قدیمی جای خود را به کسب و کارهای مدرن و اینترنتی داده اند وهمچنین به فکر انجام تبلیغات دیجیتالی و معرفی خود از طریق سایت شان افتادند. با درخواست روز افزون طراحی سایت در زمینه های مختلف، عده زیادی به فکر یادگیری طراحی وب سایت افتاده اند. برخی رشته تحصیلی شان را در دانشگاه ها مرتبط با کامپیوتر انتخاب کرده اند و برخی دیگر از طریق مطالعه و شرکت در کلاس های آموزشی برای ورود به این بازار کار مدرن و جذاب اقدام کردند. فرقی نمی کند که از کدام روش وارد این حوزه بشوید اما بهتر است تحصیلات دانشگاهی خود را کامپیوتر انتخاب کرده باشید تا اصول و پایه برنامه نویسی را به صورت اکادمیک آموزش ببینید. با تمام اینها دنیای کار عملی با تئوری بسیار متفاوت است و ممکن است برای مدت طولانی مجبور به کاراموز بودن ویا حتی شرکت در کلاس ها شوید. برای بسیاری از افراد سوال است که چگونه طراح سایت شویم ؟ در ادامه سعی می کنیم بصورت مختصر و مفید مراحلی را که باید طی کنید تا دید طراح سایت شوید را مطرح می کنیم:


آشنایی با افراد برنامه نویس و دیدن کار طراحان سایت

از طریق طراحان سایت با کار طراحی سایت آشنا شوید و چالش های پیش روی یک برنامه نویس را درک کنید تا ببینید برای این کار مناسب هستید یا خیر. در خصوص محل کار خود اطلاعات کافی بدست آورید تا ببینید طراحان سایت در چه محیط هایی و چگونه کار تیمی انجام می دهند. درست است که کار طراحی سایت را می تواند یک نفر انجام دهد اما در اصل کار طراحی سایت یک کار تیمی می باشد. 


تخصص های لازم

قبلا در مقاله زبان طراحی سایت چیست و برنامه نویسی سایت بصورت کامل این مورد شرح داده شد برای اطلاع از دانش های مورد نیازبرنامه نویسان سمت فرانت اند یا همان سمت کاربر (Front-end) و بک اند یا سمت سرور (Back-end) به این مقالات مراجعه کنید.


بهترین روش یادگیری طراحی سایت

همانطور که مستحضرید هر روش یادگیری معایب و مزایای خاص خود را دارد و ازسویی تاثیر این روش های یادگیری بسته به شخصیت و ویژگی های افراد متفاوت است. برهمین اساس نمی شود یک روش یادگیری را به عنوان بهترین برای همه معرفی کرد. برای اطلاع از روش های یادگیری در این حوزه به مقاله آموزش طراحی وب سایت مراجعه کنید.


مراحل یادگیری زبان های طراحی سایت

ابتدا با HTML آغاز کنید درپاراگراف قبل روش های یادگیری را مطرح کردیم، با توجه به شخصیت خود که چه روشی روی شما تاثیر بیشتری می گذارد و روند یادگیری شما را تسریع می بخشد یکی را انتخاب کنید. در ادامه به آموزش CSS بپردازید. بخش مهم دیگری که در شرایط رقابتی حاضر اهمیت ویژه ای یافته JS جاوااسکریپت می باشد. در انتها یکی از زبان های سمت سرور که در این مطلب برنامه نویسی سایت می توانید نام آن ها را ببینید و انتخاب کرده و شروع به یادگیری نمایید. تمرکز در این مراحل بسیار اهمیت دارد و سعی کنید مراحل را به درستی انجام دهید و با کتابخانه های معروف هر زبان نیز آشنا شوید.


مدت زمان یادگیری

کاملا واضح است که زمان یادگیری اشخاص متفاوت است و از سویی در برنامه نویسی تجربه اهمیت بیشتری تا فقط مطالعه تئوری دارد. اینکه سمت سرور قرار است کار کنید یا فرانت نیز در طول مدت یادگیری اهمیت دارد.
برچسب ها:
  • بازدیدکنندگان:908